W KOŚCIELE NA ŻYWO
Kliknij i zobacz widok z kamery na żywo.
SZYBKI KONTAKT

TELEFONY:

proboszcz: 43 886 56 17

wikariusz: 43 886 56 16

E-MAIL:

proboszcz@parafiadzietrzniki.pl
wikariusz@parafiadzietrzniki.pl

Informacje

Zdjęcia umieszczone na stronie głównej, pochodzą z autorskiej strony Tomasza Gajka
i są tu publikowane za jego zgodą.
Autorzy innych zdjęć:
Jolanta Pęcherz, Waldemar Raducki, Paweł Miarka.

ROK PAŃSKI 2020

O Chryste Królu, Władco swiata,
Twoimi zawsze chcemy być. W Tobie mieć Wodza, w Tobie Brata,
pod berłem Twoim wiecznie zyć.
Króluj nad nami, Boże nasz, drogą świetlaną prowadź w przód,
Wspieraj Swą mocą,łaską darz, u wiekuistych przyjmij wrót.
W królestwie Twoim miłość włada,
trwa wieczny pokój pośród burz.
W nim Boska czeka nas biesiada, radość niebieska ciał i dusz.

UWAGA!

>> W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele podczas Mszy Św. Wprowadzono też nowe ograniczenia liczby osób w kościołach. Może być 1 osoba na 15 mkw. W naszym kościele ta liczba to 58 osób.

>> W środę w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Ze względu na ograniczenia nie będzie procesji odpustowej. Zapraszamy do modlitwy na Mszach Św. o g.8:30 i 11:30. Dodatkowo o g.17:00 będzie Msza Św. odprawiana przez Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

>> Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy to 7 zł. Dochód będzie przekazany do Caritas na pomoc dzieciom z biednych rodzin.

>> W przyszłą niedzielę będzie wystawiony karton, do którego będzie można składać dary dla bezdomnych. Głównie chodzi o zbiórkę drobnej odzieży zimowej – czapek, szalików i skarpet, oraz chemii gospodarczej. Te artykuły będą przekazane Caritas dla bezdomnych.

>> Dyspensa:

Obowiązuje nadal dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
Od dnia 18 października 2020 r. włącznie, udzielam dyspensy ogólnej od wspomnianego obowiązku wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Częstochowskiej.
(-) + Wacław DEPO
ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

>> Dekret o odpuście zupełnym za zmarłych

Penitencjaria Apostolska zaznacza, iż otrzymała wiele próśb od biskupów, którzy prosili, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zostały zmodyfikowane pobożne dzieła mające na celu uzyskanie odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych. Dlatego Penitencjaria Apostolska, na specjalne polecenie Jego Świątobliwości papieża Franciszka, chętnie ustanawia i postanawia, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane:
a.- Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.
b. - Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze wzglądu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

ŚWIATŁO SŁOWA BOŻEGO ...................... na Chrystusa Króla

-> "Oto ja sam będę szukał moich owiec i będę sprawował nad nimi pieczę."
->
 "Trzeba bowiem ażeby królował..."

-> "Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale ... wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały."

Królowanie Boga to Jego Miłosiernia Obecność. Póki co jest to dla nas szansa. Ale przyjdzie moment kiedy ostatecznie przez Króla zostaniemy osądzeni. Dokładnie i sprawiedliwie według naszych obecnych wyborów serca.

LITURGIA
CZYTELNIA
Katecheza
Ojca Świętego
z 18 listopada A.D.2020
MSZE ŚW. i NABOŻEŃSTWA
OGŁOSZENIA
Uroczystość Chrystusa Króla
22 listopada A.D. 2020
INTENCJE MSZALNE
XXXIV Tydzień Zwykły
(23 - 29 listopada A.D. 2020)
Msza Św. zbiorowa
(28 listopada)      
WIADOMOŚCI GOSPODARCZE
Prace w parafii...
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 234
W tym miesiącu: 4010
Wszystkich: 5603