1. Kalendarz Liturgiczny: wtorek – Wspomnienie św. Wincentego A Paulo, P; środa – Wspomnienie św. Wacława, M; czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; piątek – Wspomnienie św. Hieronima, P i DraK; sobota – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, D i DraK.

2. Dziś po sumie rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach doby eucharystycznej. Program adoracji wywieszony jest w gablocie i podany na stronie parafii. Zachęcamy, zapraszamy i prosimy aby znaleźć czas na spotkanie z Panem Jezusem podczas adoracji, która potrwa do godz. 7:30 w poniedziałek. Dziś o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do wspólnej modlitwy.

3. W najbliższą sobotę, 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do tej pięknej i skutecznej modlitwy na nabożeństwach i w rodzinach lub indywidualnie. Nabożeństwa w naszym kościele będą odprawiane codziennie, w dni powszednie o godz. 16:30, a w niedziele po sumie.

4. Bardzo serdecznie prosimy, aby na poszczególnych wioskach zorganizować zbiórkę darów na seminarium i dostarczyć na plebanię w dniu 3 października (poniedziałek). We wtorek, 4 października dary zostaną odebrane do seminarium.

Homilia
Ojca Świętego Franciszka