1. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj kończy się Okres Wielkanocy, a od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła; czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Dziś przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. 18 dzieci po raz pierwszy przyjmuje Pana Jezusa w Eucharystii. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci za przygotowania zewnętrzne (sprzątanie i dekoracje) i troskę o duchowe przygotowanie dzieci. Dziękujemy za prezent dla parafii – nowy komplet do chrztu.

Dzieci przez cały tydzień na godz. 17:00 przychodzą na Msze Św. i nabożeństwa przeżywając tzw. biały tydzień. W najbliższy piątek dzieci wyjeżdżają na pielgrzymkę do Leśniowa i tam będą uczestniczyć we Mszy Św. Wyjazd spod kościoła o godz. 8:15. W sobotę zakończenie białego tygodnia – poświęcenie i rozdanie obrazków.

3. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej będzie odpust w Grębieniu. Tam Msza Św. o godz. 12:00.

Bulla
ogłaszająca Rok Święty 2025